Amatör Ligler Ertelendi

LİGLERE BİR HAFTA DAHA ARA VERİLDİ

İlimizde 6 Ocak 2017 Cuma günü başlayan kar yağışı yaklaşık olarak 5 gün boyunca yoğun bir şekilde devam etmiştir. Yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı sonucu kimi statlarımızdaki kar kalınlığının 40-45 cm. civarında olduğu tespit edilmiştir. Hafta sonuna kadar bir çok stadımızın müsabaka oynanacak hale getirilme ihtimalinin az olduğu tespit edildiğinden bu hafta statlara müsabaka programlanmayacak olup liglerimiz bir hafta daha kaydırılmıştır.

Müsabakaların programlanmamasına neden olarak iki unsur ön plana çıkmaktadır.

Birincisi; kimi sahaların hafta sonuna hazır hale gelmemesi durumunda oynanan veya oynan(a)mayan müsabakalar kritik haftalar olması sebebiyle çeşitli sıkıntıları da beraberinde getirecektir.

İkincisi; 14 – 15 Ocak 2017 tarihlerinde Açıköğretim Sınavları yapılacaktır ve kimi kulüplerimiz açıköğretim sınavına katılacak futbolcularının belgeleri ile birlikte maçlarının tehir edilmesi yönünde İl Temsilciliğimize başvuruda bulunmaktadır. Süper Amatör Lig ve 1.Amatör Lig’in son 2 haftasının oynanacağı göz önünde bulundurulduğunda gruplarda düşme ve yükselme anlamında kritik müsabakalar oynanacaktır. Sınav dolayısıyla tehir talebinde bulunan takımların taleplerinin gerçekleştirilebilmesi için grupta sıralamayı etkileyecek müsabakaların da tehir edilmesi söz konusu olacaktır.

Bu doğrultuda bu hafta sonu müsabakaların programlanmaması yönünde karar alınmıştır. Oynanamayan müsabakalar dolayısıyla sezon planlamasında da değişikliğe gidilmiş olup planlamanın son hali önümüzdeki günlerde yayınlanacaktır.

Saygılarımızla.

 

http://tffistanbul.org/haber.aspx?id=2583

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.